Blogi avalehel

Paikuse Lions Club ei tunne puudust headest mõtetest

October 16th, 2009

kivide-loikuminepuurimine-tolmus

We Serve on Lioneid üle maailma ühendav moto, mida võib tõlkida: „Meie abistame!” Lions Club töö esmane siht on praktilise tegevusega ilma isklikku kasu taotlemata ühiskonna teenimine. Ergutada tegutsemishimulisi inimesi tööle ühiskonna hüvanguks ilma majandusliku kasuta ning õhutada tublidust ja kaasa aidata kõrgete eetiliste eesmärkide saavutamiseks kommertstegevuses, tööstuses, ühiskondlikel töödel ja isiklikes püüdlustes. Selliselt kirjutatud tekst tundub esmapilgul justkui pisut pateetiliselt ja võibolla ka keset tarbijaliku ühiskonna mentaliteeti liiga kaunisõnalisena, et kõike sõnasõnalt uskuda.
Kuid uskmatul tasub võtta ette retk Paikuselt Sinti ja jalutuskäigul puhata mõtisklevalt pinkidel, mis ülemöödunud nädalavahetusel kergliiklustee veerele üleöö olid ilmunud. Pinkide paigaldamise idee ja originaalse disainiga kavand pole sündinud kohalike omavalitsuste palgal olevate inseneride tellimustöö tulemusena. Kogu töö ideetasandilt kuni viimse pisemagi tegemiseni teostasid Paikuse Lions Club liikmed.
Urmas Teeäär on Stono Ehitus OÜ juhataja. Tema maavaldusel korjati kokku sobiliku suurusega graniitkivid. Osteti kõvasulammaterjalist ketas. Ketaslõikuriga lõigati kivimürakatesse tasased pinnad. Kivipuuriga puuriti graniiti augud, millesse omakorda torgati tugevad metalldüüblid. Kokku töödeldi taolisi graniidimürakaid 10 tükki, millest jätkus parasjagu 5le istepingile. Seejärel tuli mürakad toimetada Paikuse Sindi kergliiklusteele. Kuna Paikuse klubi liikmeskonda kuuluvad ka Sindi mehed, siis otsustati ühe pingi asetada kahe naabervalla piirile, kaks Paikuse poolele ja kaks Sindi linna poolele. Kui kivid olid täpselt paigale looditud, kruviti istepingi puitosa graniidi külge. Puitosad valmistas oma kulu ja tööga Andrus Sume. 5 pinki pole üksnes jalapuhkamiseks kepikõndijatele, lastevankriga jalutavatele emadele või rulluisutajatele. Praktilise otstarbe kõrval pakuvad looduslikes vormides kujundatud kivid miniatuursete taiestena silmale meeldivat vaheldust.
Paigaldustöö tehti kümnekesi ära poole päevaga. Ettevalmistustöö võttis teist samapalju aega.
Eilsel klubi kokkutulekul avaldas Paikuse valla keskkonnaspetsialist Reet Jalakas arvamust, et ettevõtmisega tuleks kevadel jätkata Reiu silla suunal, samuti Sillaküla kergliiklusteedel ja Käärasool
Catwees OÜ automüügimees Toomas Ollesk on rotatsioonikorras hetkel valitud Paikuse klubi presidendiks. Paikuse klubi liikmed elavad Pärnus, Sindis, Põlendmaal, Sillakülas, Paikuse alevikus ja mujal – kokku on neid praegu 17. Iga õppeaasta lõpul teeb Lions Club Sindi Gümnaasiumi ja Paikuse Põhikooli ühele õpilasele rahalise kingituse. Valiku langetab koolijuhtkond iseseisvalt, millesse klubi ei sekku. Paikuse Lions varustab jõulude ja uusaasta tulekul lasteaedasid ja koole kuuskedega. Igal aastal tuuakse selleks puhuks mitukümmend kuuske metsast välja. Kulud kaetakse põhiliselt liikmemaksudest.
„Erineme Rotary Klubist sellepoolest, et meil pole võimalik käsutada suuri rahaeraldisi, seepärast peame rohkem oma isikliku käterammuga ära tegema,” rääkis Paikuse vallavanem Kuno Erkmann, kes on klubi lihtliige.

mehed-tehtuga-rahulkena-pink
Nimed vasakult paremale: Andrus Sume, Guido Ratnik, Heiki Mägi, Urmas Teeäär, Kuno Erkmann, Vallo Vaargas, Toomas Ollesk, Mihkel Raju, Levi Saagpakk. Fotograaf oli Guido Ratniku poeg.

2 vastus “Paikuse Lions Club ei tunne puudust headest mõtetest”

  1. alla:

    Väga kenad pingid.Tänud tublidele tegijatele.

  2. tiina:

    Ühinen eelpool kommenteerijaga – SUUR TÄNU, istumist oli tee äärde ammugi vaja ja näevad välja ka armsad!

Jäta vastus