Blogi avalehel

Valimispäev Pärnus

October 20th, 2009
ilmar-tiits-2-valimisjaoskonnas

Ilmar Tiits 2. valimisjaoskonnas

Peaaegu kogu päeva kestnud vihmane ilm sundis pärnakaid otsima väiksemaid veelompe, mida läbida, et märga ja tuult trotsides jõuda valimisjaoskonda. Trots saigi vist peamiseks mõjutajaks, mis ajas inimesed puhkepäeval juba esimestel hommikutundidel kodust välja. Võimalusel tuldi ikka koos perega.

maie-tonis-ja-eva-teavad-tapselt-mida-soovida

Maie,Tõnis ja eva teavad täpselt, keda valida

„Piisavalt piinlik olukord on Pärnus tekkinud, et jätta hääletama tulemata,” poetas vaikse mõtlikusega Räämal elav noor pereisa Urmas, kes koos pisitütre ja abikaasaga olid varakult hääletussedelid kasti lasknud. Rahulolematus praegusega ja lootus, et seekordne valikuvõimalus annab parema lähtepositsiooni loodetud muutusteks, olidki peamised kuuldud märksõnad. Kõige sagedamini kõlas Toomas Kivimägi nimi. Seda võis aimata isegi siis, kui ei soovitud otsesõnu oma eelistust nimetada.

nikolai-ja-stefani-on-haale-annud

Nikolai ja Stefani on hääled annud

Uue suhtes märksa ettevaatlikuma hoiakuga näisid mitteeestlasd, kes valisid alalhoidlikuse senise suhtes ja soosisid nagu üks mees Keskerakonda. Ka eestlastelt kuulis sagedamini Keskerakonna nimetamist. Seda siiski rohkem eakate suust. Ometi pole õige, et valikute eristus polariseerus teineteisel pool punast joont üksnes rahvuslikul pinnal. Kaheksakümnendates Nikolai koos leedulanna Stefaniga andsid hääle hoopiski IRL-i kasuks.

noor-ema-kairi

Noor ema Kairi

Noored emad näisid usaldavat rohkem sotsiaaldemokraate. „Sotsid on justkui inimkesksemad,” leidis noor üksikema Kairi sarnaselt mitmete teiste naistega. Ilmselt täiesti kogematakombel ei rääkinud keegi seekord Reformierakonnast. Vaid Keskerakonda kuuluv Erika tunnustas senise abilinnapea Jane Metsa tegevust. Erikaga arenes pikem huvitav kõnelus. Tema on jõudnud inimestega vesteldes järeldusele, et valimised peaksid muutuma üldrahvalikuks rõõmupeoks. Ta ei soovi midagi kopeerida Nõukogude perioodist, aga leiab, et ülearused poleks väikesed müügiletid ja taidluskollektiivide esinemised. Järgmiseks perioodiks volikokku pääsenud saadikutelt ootab ta tähelepanu pööramist korteriühistutes elavate inimeste muredele. Sportlase hingena ühineb ta nendega, kes ootavad liuvälja.

tagasihoidlikud-elena-ja-valentin-ei-soovi-pensioni-vahenemist

Elena ja Valentin ei soovi pensioni vähenemist

Seevastu ehitaja ametit pidav Aleksander tuli valimistele väga kurvas meeleolus ja hääletas juristi poolt, kellelt lootis väga praktilist abi. Firmad, kelle heaks ta töötas, on jätnud töömehe ilma ca 35 000 suurusest palgatasust. „Peaasi, et pension ei väheneks või isegi suureneks,” soovisid tagasihoidlikud Elena ja Valentin seda, mida kohalik võim otseselt ei saa mõjutada

Loomulikult ei saa mõnekümne inimesega vestlus anda lühikokkuvõttes hinnangut erinevatele kandidaatidele. Siiski kumab sellest vähesestki teatavaid hoiakuid ja meelelaade.

Jäta vastus