Blogi avalehel

Sindis valmib valgustatud suusarada

November 3rd, 2009
rada-uus-tanava-aares

Rada Uus tänava ääres

Tallinna Ülikooli suusaõppejõud Kaarel Zilmer on tunnustanud ülivõrdes kolme Pärnu Visu suusafanaatikut, kellest ühe nimi on Kalmer Jürima. Endisaegsel Visu suuskade müügimehel puudub endalgi arvestus, mil määral toetati raha, suuskade, riietuse ja muu varustusega Eesti suusatamist. Suhteliselt odavalt muretsetud suusad osutasid raskel majanduslikul ajal suusaspordi arengule väärtuslikku abi.

Kalmer Jürima poolne suusatamist toetav hasart pole praegugi kuhugile kadunud. Põline Sindi mees ulatas abikäe Sindi linnavalitsusele, kelle kauane mõte on olnud valgustatud ja toimiva suusaraja loomine keset linna. Juba mitmendat kuud käib töö Sõpruse pargi ja lauluväljaku teedel, samuti dendropargi ja Uue tänava äärele loodava suusaraja ettevalmistamiseks. Valminud on mitmed laiad sillad üle kraavide. Raivo Vellend võtab võsa maha ja puhastab haljasalasid juhuslikult kasvama hakanud puude võrsetest. Elektripostide külge kinnitatud kronsteinidele paigaldatakse uued valgustid. Mõnes osas ongi praegu uued postid maamärkideks, kustkaudu hakkab tulevikus rada kulgema.

Kuid õige suusarada vajab peale eelnimetatud tööde ka oskuslikku rajahooldust. Selleks otstarbeks ostis Jürima ATV, millele saab kinnitada raja libistamise mehhanismi. Kuna Baltimere äärsed talved pole alati piisava lumega kindlustatud, siis peab mõtlema ka lumekahuri rentimisele, et lumevaesemad ajadki üleelada. Pikemalt Sindi suusarajaga seonduvatest kavadest saab rääkida siis, kui lumi maas ja Kalmer Jürima on tööreisilt välismaalt uuesti kodumaale naasnud.

elektripostid-margivad-raja-kulguraja-muldkeha-ehitusvalgustusliini-vedaminetoo-pole-kerge-puude-vahel

Fotodel: 1) uued valgustuspostid märgivad raja kulgu, 2) raja muldkeha ehitus, 3) tõstukiga okste vahel; 4) puude vahel pole töö kerge

5 vastus “Sindis valmib valgustatud suusarada”

 1. Helle:

  Igati tubli töö Kalmeri poolt. Kuid kuidas sai Uuenev valgustatud suusaraja oma lubaduseks võtta, kui kokkulepe oli sõlmitud vana LV-ga ja ära tegi Kalmer?

 2. The:

  Suurepärane uudis. Kui pikk see valgustatud rada olema saab?

 3. Pärnumaa » Blog Archive » Stardi parim ajastatus:

  [...] Sindis valmib valgustatud suusarada [...]

 4. Pärnumaa » Blog Archive » Sindi suusaraja esivõistlus sai peetud:

  [...] Sindis valmib valgustatud suusarada [...]

 5. Pärnumaa » Blog Archive » Sindi suusarajavõistlus võib märtsis võimalikuks osutuda:

  [...] Sindis valmib valgustatud suusarada [...]

Jäta vastus