Blogi avalehel

Äripäev kirjutas kangatööstuslinnast

July 31st, 2014

Ajalehe Äripäev kaasautor Kadrin Karner kirjutab suviselt rahulikust Sindist, mis ei reeda millegagi, et tegemist on kangemat sorti tööstuslinnaga. Need, kes on lugenud 4. juulil avaldatud artiklit, kiidavad autorit hästi koostatud ülevaate puhul. Autor on artikli valmimiseks teinud suurt ja põhjalikku tööd. Mõned näited allpool. Täisteksti saab lugeda siia klikkides.

Roheluses tööstuslinn Sindi

Sindi Lanka tegevjuht, taanlane Dennis Ulrik Kristensen räägib mitte-eestlase kohta väga head eesti keelt ning kannab tegevjuhi kohta ääretult sportlikku riietust – lühikesi pükse ja sportsärki. Võib ju mõelda, et ah ju see mingi Sindi värk ole, aga tegelikult ei ole sellel kõigel asukohaga mitte kui midagi pistmist.

*

Foto meenutab omaaegset asundust, kuhu Preisimaa tööstur Johann Cristoph Wöhrmann aastal 1832 asutas Liivimaa suurima vabriku

Kahjuks kimbutab ka Fein-Elast Estoniat tööjõu puudus. “Meie palgad on üle Pärnumaa keskmise, peaksid jääma kuskile Eesti keskmise lähedale, aga noored, kes kõrgkooli lähevad, jäävadki suurlinna – Tallinnasse, Tartusse – ega tule enam siia tagasi.” Palgale lisandub ka motivatsioonipakett, kust Mäe sõnul puudub veel vaid ehk tasuta lõuna, kõik muu on olemas.

*
Suur osa Qualitexi klientidest asub Valgevenes ja Ukrainas ning sealsed poliitilised pinged  on oluliselt mõjutanud tellimusi. Veel 2009. aastani õmmeldi kohapeal kootud kangast riideid, täna õmmeldakse vaid tootenäidiseid.

Samal teemal:

Urmas Mägi on kõige vastutustundlikum ettevõtja

Pärnumaad väisanud Riigikogu liikmed külastasid ka Sindit

Jäta vastus