Blogi avalehel

Toomas Kuuda nõustub fraktsiooni „Kodulinn Sindi” mõtetega

January 29th, 2010

Väljavõte 14. jaanuaril toimunud Sindi Linnavolikogu istungi protokollist

volikogu-toolaud1

Volikogu esimehe töölaud

Sindi Linnavolikogu arengu- ja eelarve komisjoni esimees Toomas Kuuda nõustus Mati Mettusega, et 2010 eelarve projektis puuduvad investeeringud linna elukeskkonna parandamiseks. Komisjon toetas Lia Orase ja Priit Kase ettepanekuid teha korda Viira poolsed bussipeatused ja pöörangud.

Kuuda nõustus ka Toomas Asi arvamusega, et üksikisiku tulumaksu prognoositav laekumine linna eelarvesse 2010. aastal on liiga optimistlik. 2008. a. laekus üksikisiku tulumaksu 30,616 miljonit ja 2010 aastal planeeritakse 23,200 miljonit, mis on 7,4 milj ehk ca 25% vähem. Kui tulud vähenevad, tuleb vastavalt ka kulusid koomale tõmmata. Praegu on linnavalitsus esitanud liialt leebe ja sisuliselt 2008. a kulutasemega eelarve. Kui ollakse tuludes tagasi 2006 – 2007. a tasemel, siis tuleb ka kuludes samale tasemele minna.

Komisjon tegi ettepaneku vähendada kulueelarvet, eelkõige majanduskulusid, veel 15%, et saavutada ca 1,5 – 2 milj kr kokkuhoidu. Seda tuleb arukalt teha, sest lisaks püsikuludele nagu vee-, elektri- ja küttekulud, on muid kulusid, mis tuleks kõik ükshaaval läbi vaadata.

Istungi protokolliga saab põhjalikumalt tutvuda klikkides siia.

2 vastus “Toomas Kuuda nõustub fraktsiooni „Kodulinn Sindi” mõtetega”

 1. ärapanija:

  Volikogu protokollist:
  Lõpuks soovis Mati Mettus teada, mis kasu sai Sindi linn linnapea 2009 aasta lõpul toimunud välisvisiidist?
  Anu Vassvik vastas, et visiit oli kasulik, sest ta sai kogemusi nii mujalt valdadest, kelle esindajatega koos välisvisiit toimus kui Belgiast, kuhu visiit toimus.
  Kas teiste valdade esindajatega kogemuste vahetamiseks peab sõitma Belgiasse? Kogemuste vahetamine ei ütle sisuliselt Sindi elanikule midagi. Kui 4 päevase lähetuse eesmärgiks oli Europarlamendi töökorraldusega tutvumine, siis võinuks linnapea esitada ühe konkreetse näite, millist kasu võiks Sindi linn Europarlamendi tööga tutuvudest saada. Niisama tööajast Euroopas luusida ja suvalisi kogemusi otsida pole just kõige otstarbekam aja kulutamise moodus, kui allaasutuse juhid peavad nädal aega ootama jutule pääsemist, telefoni kõnedele jäetakse aja puuduse tõttu vastamata ja lihtsatele küsimustele vastamine lükatakse määramatusse tulevikku põhjendusega, et aega ei ole.

 2. Anneli:

  Ärapanija jutt on õige ja volikogu protokolle tasub lugeda. Kuidas võtta vastust, et kõigil linnavalitsuse liikmetel ei pea olema ametijuhendit ega kontaktandmeid? Ametinimetus peaks kindlasti olema või mida see inimene päevast päeva teeb ja mille eest tasu saab?

Jäta vastus